Rozdiel medzi RK a Prenajimat.sk

10.07.2017

Veľa ľudí si nás mýli s realitnou kanceláriou. My sme poskytovatelia kompletnej starostlivosti o nájomný byt. V tomto článku sa dozviete aké služby ponúkame majiteľom nájomných bytov my a aké služby realitné kancelárie, teda aký je rozdiel medzi nami.


Energetická optimalizácia bytu 

realitné kancelárie

NIE

my

ÁNO. Tento bod je veľmi podstatný, nakoľko chcete mať najvyšší možný zisk z prenajímania.


Rekonštrukčné práce  

realitné kancelárie

NIE

my

ÁNO. Pri vyhľadávaní nájomníkov je vhodné zvážiť niektoré rekonštrukčné úpravy v byte. Napr. pokládka plávajúcej podlahy, vymaľovanie a pod. Treba myslieť na to, že ako sa v byte cítite vy, tak sa bude cítiť aj nájomník


Organizovanie predaja/kúpy zariadenia do bytu 

realitné kancelárie

NIE

my

ÁNO. Dokážeme Vám zapezpečiť predaj nevyhovujúceho zariadenia pre nájomníka, zabezpečíme zakúpenia dovoz elektroniky a nábytku do bytu. Nábytok zánovný/funkčný a pekný.


Vyhľadanie nájomníkov 

realitné kancelárie

ÁNO. Za províziu vo výške mesačného nájmu

my

ÁNO. Bez jednorázovej provízie. My vyhľadáme vhodných nájomníkov, nie iba nájomníkov. V prípade, ak nájomník alebo my vypovedáme nájomnú zmluvu, zabezpečíme Vám opätovné vyhľadnie nájomníkov.


Spracovanie nájomnej zmluvy a protokol o prevzatí bytu 

realitné kancelárie

ÁNO a protokol o prevzatí bytu niekedy

my

ÁNOSpravovanie nájomného bytu  

realitné kancelárie

NIE

my

ÁNO 


Riešenie porúch v byte 

realitné kancelárie

NIE

my

ÁNO

Zhrnutie

Realitná kancelácia Vám dokáže zabezpečiť nájdenie nájomníka a kontaktuje Vás, že má konkrétneho klienta na prenájom vo Vašom byte za províziu. Cena provízie za sprostredkovanie nájmu je spravidla výška mesačného nájmu za 1 mesiac, t. j. pri 2- izbovom byte jednorázovo má finančný zisk 400-500 eur .

My Vám zabezpečíme kompletný servis od rekonštrukčných prác, právneho servisu, vyhľadania vhodného nájomníka až po spravovanie nájomného bytu. Táto komplexná služba sa volá Nájomník na kľúč. My od Vás neberieme provízie, ale účtujeme si percentuálny zisk zo spravovania nájomného bytu, ktorej čiastka sa odvíja od ceny nájmu.